طراحی ویلا کلاسیک، همان طور که میدانید این دسته از ویلاها در هر دهه طرفداران و متقاضیان  زیادی را به خود اختصاص داده است. نوع طراحی در ویلاهای کلاسیک به گونه ای است که ستونهایی با ارتفاع زیاد، مجسمه های تزیینی ،سرستون، طاق‌های بلند، قوس‌های زیبا، تزئینات زیبا و منحصر به فرد، از  ویژگی های بارز خانه های کلاسیک است که با وجود این ویژگی ها توانسته است توجه طرافداران زیادی را به طراحی ویلاهای کلاسیک جلب نماید و همچنین توانسته است افرادی زیادی را به ساخت ویلاهای  کلاسیک سوق دهد.

از دیگر صفات بارز سبک ویلاهای کلاسیک یا ویلاهای لاکچری میتوان به تنوع متریال استفاده شده، استفاده از سنگ ها، نور پردازی های منحصر به فرد این دسته از ویلاهای لوکس اشاره نمود. طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک، به طور معمول با استفاده متریالی همچون ؛ سنگ های زیبا و جلوه پرداز،دیوار های مرتفع، ستون های مرتفع، پنجره های متقارن و کلاسیک، آینه های  قدی ساده و در عین حال شیک ، کاعذ دیواری، اشیاهای زینتی و یا تزیینی است. همچنین لازم به ذکر است برای جلوه و زیبایی بیشتر در ساخت ویلاهای کلاسیک  بهتر است از رنگ های روشنی همانند ؛ سفید، کرم استفاده شود تا فضای دلباز را به ویلای شما هدیه دهد.


شاید مشاهده نموده باشید که در بسیاری از طراحی های ویلاهای لوکس آبنماهایی که به طور معمول سنتی هستند در فضای بیرون از ساختما ن استفاده و قرار داده میشود. وجود روشنایی های طبیعی و مصنوعی در ساخت خانه های ویلایی کلاسیک ، سبب شده است تا این دسته از ویلاها با سایر ویلاهای معمولی متمایز تر شود. اکر دقت کرده باشید، خواهید یافت که در ساخت فضای خارجی خانه های ویلایی کلاسیک، بیشتر از سنگ استفاده شده است و همچنین در ویلاهای کلاسیک متریال استفاده شده در مصالح ساختنانی بسیار کم تر از ویلاهای مدرن است. ما به شما توصیه میکنیم ، جهت کاهش هزینه ها در ساخت این دسته از ویلاها، از مصالح جایگزینی همانند سیمان در طراحی نما و استفاده از اشیا ساده به جای وسایل تزیینی زینتی استفاده کنید.

classic villa design

خصوصیات ویلاهای کلاسیک 

همان طور که در مطالب فوق به ان اشاره نمودیم، در طراحی خانه های کلاسیک، همه چیز به صورت تقارن و نظم خاصی قرار داده شده است و هم چنین در تمامی قسمت های این ساختمان به طور کاملی نیز تعادل برقرار شده است . اما لازم به ذکر است که تعدادی از افراد هستند که با این تعادل زیاد موافق نیستند و به سبک های مدرن و تلفیقی تمایل بیشتری دارند زیرا که این نماها، روحیه تنوع طلبی را ایجاب می کند. 

وجود رنگ ها در خانه های ویلایی 

در ویلاهای مدرن بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود در حالی که در طراحی خانه های کلاسیک بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود . که استفاده از این رنگ ها از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، لوکس بودن و ..‌ برانگیخته خواهد کرد. به طور معمول از رنگ هایی همانتد ؛ مشکی، سفید، قهوه ای شیری، برنزی و طلایی مور د مورد در طراحی این ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد. 

استفاده از چوب ها در طراحی ویلاهای کلاسیک

در ساخت بیشتر خانه های کلاسیک ، از چوب های قهوه ای رنگی استفاده می شود . از این چوب ها برای ساخت نردبان و سقف ها به کار برده می شود که این موضوع به خودی خود سبب میشود تا محیط گرم و ارام بخش بر فضای خانه حاکم شود .همان طور که اشاره نمودیم ، در طراحی داخلی خانه ویلایی کلاسیک، از وسایل تزیینی سنتی که فرش های سنتی طرفداران پرو پا قرصی دارد استفاده میشود. این فرش ها، فرش های دستبافی هستند که با نخ های ابریشم و با طرح های سنتی و زیبایی ، فضای زیبا و آراسته ای را به خانه هدیه می دهند .

الگوهای خانه های کلاسیک

طرح‌های شطرنجی، راه راه و گلدار که در طراحی فضای داخلی ویلا و خارجی ویلاهای کلاسیک به کار می‌روند; از مشخصه‌های سبک کلاسیک است.در طراحی داخلی این گونه از ویلاها از پرده‌ها و پارچه‌های راه راه و پارکت‌هایی با طرح‌های منظم و حساب شده استفاده می‌شود.

طراحی ویلا کلاسیک

عناصر موثر در طراحی ویلاهای کلاسیک 

  • نورپردازی ویلا
  • ستون های ساختمان
  • سقف و گچ بری داخل
  • طراحی های داخلی
  • سیمان کاری برای ویلاهای رومی

طراحی نمای کلاسیک رومی

از دیگر انواع ویلاهای کلاسیک میتوان به طراحی ویلاهای کلاسیک رومی اشاره نمود که این دسته از ویلاها در سر تا سر دنیا مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. در ساختمان های کلاسیک رومی،  از مصالحی همانند سنگ و یا سیمان بری استفاده می شود که مهم ترین مشخصه در ساخت این ویلاهای رومی ستون ها و سر ستون ها نیز هستند.همچنین در این ویلاها نکات بسیار ریزی مانند برش های ظریف و چندگانه ،پایه ستون های متفاوت ، ستون های گرد و مربعی ، سر ستون های ساده و شیکی رعایت و استفاده می شود.نماهای سنتی و کلاسیک به دلیل اینکه در معماری فرهنگ‌ های گذشته  و مدل‌ های مختلف از بناهای رومی ، تخت‌جمشید و ساختمان های معروف اروپایی و ... وجود دارد و حس اصالت و تجمل را القا می‌کند و از این رو طرفداران بسیار زیادی دارد

کلام اخر

در این مقاله به طور کامل در ارتباط با طراحی ویلاهای کلاسیک  برای شما عزیزان سخن گفتیم. در صورتی که درباره ساخت ویلاهای کلاسیک دچار سوال و یا ابهامی هستید که در این مقاله ما به ان اشاره نکرده ایم میتوانید در بخش دید گاه برای ما کامنت بگذارید و نطر خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ دهند.

نظرات
ارسال